سئو سایت یا بهینه سازی چیست ؟

سئو چیست - سئو یک سایت چه کمکی می تواند به شما بکند - چگونه می توان سئو قویتری داشت ؟

What Is SEO / Search Engine Optimization?

SEO stands for “search engine optimization.” It is the process of getting traffic from the “free,” “organic,” “editorial” or “natural” search results on search engines.

سئو یا بهینه سازی سایت به کلیه رفتار ، فعالیت ها ، خط مشی هائی که باعث پیمایش و ثبت هر چه بهتر و زودتر مطالب ، صفحات سایت و خود سایت می گردد و تاثیر مثبتی نیز در افزایش اعتبار و رتبه مطالب و محتوای سایت ، صفحات سایت و وب سایت دارد . حاصل سئو یا بهینه سازی موفق یک سایت حضور در نتایج برتر موتورهای جستجوگر مانند یاهو ، گوگل ، بینگ و دیگر موتورهای جستجوگر دارد .

سئو SEO که اس - ای - او تلفظ می شود مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر است . به زبان ساده تر سئو یا بهینه سازی شامل خدماتی که وب سایت شما را به صفحه اول گوگل بیاورد .

شما در طی مطالعه و پی گیری مطالب سئو با عوامل و فاکتورهای سئو آشنا می شوید که از اهمیت برخوردار هستند و البته تاکید برای مفاهیم و درک صحیح از آنها به نظر ما مهمترین است . یعنی شما باید درک کنید چرا سایتی اول قرار می گیرد و چرا گوگل سایت را بالاتر می برد و سایت هایی حتی در صفحه صدهم نیز حضور ندارند .

مفاهیم پایه ای در این مورد اینترنت ، موجودیت اینترنت ، فرهنگ اینترنت و اهمیت اینترنت ، وب سایت ، طراحی وب سایت ، مطالب و محتوای اینترنت ، موتورهای جستجوگر ، وظیفه موتورهای جستجوگر ، نحوه پیمایش ، ثبت ، رتبه گذاری و نحوه حذف و چرایی حذف صفحاتی از نتایج جستجو و .. است که هر چقدر در مورد اینها بیشتر تفکر شود می تواند در ارائه خدمات بهتر سئو یا بهینه سازی سایت تاثیر بهتری داشته باشد .

تعریف سئو از زبان وب سایت معتبر http://searchengineland.com/

All major search engines such as Google, Bing and Yahoo have primary search results, where web pages and other content such as videos or local listings are shown and ranked based on what the search engine considers most relevant to users. Payment isn’t involved, as it is with paid search ads.

 

همه چیز از HyperText  شروع شد 

هایپرتکست یا ابر متن یا به زبان خودمان متن طولانی ، متن زیاد . این متن به نظر از یک صفحه تجاوز می کند از یک کتاب و حتی از صدها کتاب نیز بیشتر است و مفهوم و بزرگی آن تنها تصور اینترنت است یعنی حجم تمامی متن هایی که در اینترنت موجود است ، البته به مرور مفهوم متن نیز گسترش پیدا کرد و شد محتوای که متن تنها یک جزء از آن است و تصاویر ، فیلم ، رفتار و ... نیز به آن اضافه شد و شد دنیای مجازی یعنی هم بزرگ و بزرگتر و هم پیچیده و پیچیده تر و اگر موتورهای جستجوگر نبودند شاید غیر استفاده پس موتورهای جستجوگر وظیفه در دسترس قرار دادن   انچه ما از این دنیا مجازی در لحظه نیاز داریم را به عهده دارند.پس موتورهای جستجوگر خادم سایت ها نیستند و اگر شما می خواهید در نظر بیایید باید مفید ، متفاوت و تازه باشید .

 

محتوای رکن اصلی اینترنت 

اینترنت فراتر از سیم و کابل و امواج و کابلهای نوری است . با ارزش ترین رکن اینترنت محتوای اینترنتی یا همان صفحات سایت شما و دیگران است و محتوای با ارزش است که منحصر بفرد ، متفاوت ، به روز و مفید باشد . اگر می خواهید وب سایت و صفحات سایت شما در نتایج جستجوگر جایگاهی داشته باشند تولید کنند محتوای غنی باشید هر راهی بدون در نظر گرفتن این ناقص و ناکام است .

محتوای مناسب بر مبنای کلمات کلید مناسب تولید می شود ، انشاء و نوع ارائه مناسب دارد ، تازه و به روز است و مفید و به درد به خور است .

رفتار اجتماعی دیگر رکن اینترنت 

اینترنت یا همان دنیای مجازی از رفتارهای اجتماعی و ارتباطات اجتماعی پیروی می کنند در دنیای حقیق هیچ چیز تنها نیست و در اینترنت نیز تنهایی معنایی ندارد و هر چه است ارتباطات و ارتباطات است . پس اگر می خواهید صفحه ای را ایجاد کنید باید لینک های ورودی و خروجی مناسبی داشته باشد و امکان ایجاد HyperText تنها با استفاده از مطالب و لینک های شدنی است بدون لینک های هیچ متنی ، ابر متن نیست .

 

 

Design by: DARIUSH ZAMANI